Волонтерство: що це таке і хто може стати волонтером

Волонтерство

Волонтерством називають діяльність, метою якої є організація добровільної або взаємної допомоги, офіційне надання послуг та інших форм громадської участі без розрахунку на будь-яку оплату.

З точки зору українського законодавства, волонтери — це фізичні особи, які ведуть добровольчу діяльність в межах компанії з профільним напрямом діяльності.

Можливості міжнародного волонтерства

Реалізація волонтерства можлива й на міжнародному рівні. Під міжнародним волонтерством розуміється діяльність груп людей з різних країн, які зібралися для здійснення будь-якої соціально-значущої справи.

Для учасників міжнародних волонтерських проектів можуть організовувати не тільки харчування, але й різноманітні культурні програми, проживання — в залежності від умов роботи. Головний принцип — надати максимальну безкорисливу допомогу. Учасники зазвичай оплачують проїзд і в деяких випадках організаційний внесок.

Відзначимо, що міжнародні волонтерські задачі різноманітні. Часто вони дозволяють поєднати, крім прямих обов'язків, пляжний відпочинок, екскурсії та курси з вивчення мови, тому цей напрямок вважається досить популярним у наших учасників.

Благодійність в сучасному суспільстві

Особливу увагу слід приділити розвитку благодійності в сьогоденні. Багато розвинених країн активно просувають напрям волонтерства, на території деяких також є самостійний напрям — сектор філантропії. В рамках цього сектора удосконалюються міжнародні стандарти волонтерства, втілюються в життя різні сучасні технології, реалізуються ініціативи великих компаній.

Приватна благодійність вважається найпотужнішим напрямом в області волонтерства, як прояв альтруїстичної складової людини. Багато проектів на 90% реалізуються за допомогою «донорів» благодійності — великих представників бізнесу.

Тож не дивно, що новини у сфері благодійності в Україні особливо популярні. Актуальними вважаються дослідження, аналітика, події, що відбуваються.

Фінансова допомога у сфері благодійності

Фінансова допомога у сфері благодійності

Джерела фінансування благодійності та волонтерства в цілому — найбільш актуальна проблема сучасного суспільства. В цілому всі грошові потоки можна розділити на кілька груп:

Наша волонтерська організація добровольчої діяльності в Донецькій області активно надає підтримку нужденним в різних напрямках.